تبلیغات
تحصیل در کشورهای هلند و انگلیس - Windesheim University-AP
تحصیل در کشورهای هلند و انگلیس
فرصتهای کوچک،اغلب شروع کارهای عظیم هستند

لینکدونی

آرشیو موضوعی

آرشیو

صفحات جانبی

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

دانشگاه های طرف قرارداد با ما

دانشگاه ویندسهایم (Windesheim University)در نزدیکی شهر آمستردام (با فاصله یک ساعته) قرار دارد.
 این دانشگاه یک مؤسسه آموزش عالی بزرگ با 15 هزار نفر دانشجو از بزرگترین دانشگاههای کاربردی دولتی در هلند است.


 

اعتبار دانشگاه ها

این دانشگاه یکی از بزرگترین مؤسسات آموزش عالی از نوع دانشگاههای علوم کاربردی دولتی هلند می باشد. کلیه مدارک تحصیلی صادره از سوی آن در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری است. دارندگان مدرک کارشناسی ارشد از اینگونه دانشگاهها میتوانند در مقطع دکترا در ایران و سایر کشورهای جهان تحصیل نمایند

 دوره ها و شرایط پذیرش دانشجو

دوره های آمادگی: برای کسانی که نمره آیلتس آنها 5.5 است یک ترم عادی یا تابستانی کوتاه و برای کسانی که در حد آیلتس 5 هستند به مدت دو نیمسال کامل یا یک نیمسال عادی و یک ترم تابستانی کوتاه برگزار می شود.
در این دوره تأکید بیشتر بر آموزش زبان انگلیسی است اگر چه دروس دیگری نیز ارائه میشود. دانشجو پس از تکمیل دوره وارد رشته اصلی خودش میشود.
در صورتی که سطح زبان فرد از ابتدا در
حد آیلتس 6 ارزیابی شود نیازی به گذراندن دوره زبان ندارد (آیلتس جنرال یا آکادمیک و نیز انواع مختلف تافل مورد قبول هستند).
کارشناسی:
معمولاً 4 سال و گاهی 3 سال به طول میانجامد. داشتن مدرک دیپلم دبیرستان و ترجیحاً پیش دانشگاهی برای ورود به این دوره ها الزامی است لیکن بدون پیش دانشگاهی نیز امکان پذیرش وجود دارد.


شهریه های تحصیلی

دوره های آمادگی: به مدت یک نیمسال تقریباً 4700 یورو و برای مدت یک سال تحصیلی تقریباً 7200 یوروست. در این دوره بورس یا تخفیف در شهریه اعمال نمیشود.

دوره های کارشناسی: به طور عادی سالانه حدود 7200 یورست، لیکن امکان اخذ بورس تحصیلی توسط ما مقدور است.


بورس تحصیلی

افرادی که برای دوره های کارشناسی (اعم از یکساله یا 4 ساله، به زبان انگلیسی) از طریق ما اقدام نمایند میتوانند از دو نوع بورس استفاده نمایند: بورس عادی به افرادی که سطح زبان آنها در حد آیلتس 6 ارزیابی شود تعلق میگیرد و بورس ویژه به تعدادی از افرادی که در حد آیلتس 6.5 یا بالاتر ارزیابی شوند و معدل دیپلم یا پیش دانشگاهی آنها از 15 بالاتر باشد اختصاص خواهد یافت.
 گروه اول به جای شهریه متعارف 7200 یورو 4200 یورو در سال پرداخت خواهند نمود و متقاضیان برگزیده برای بورس نوع دوم مانند دانشجویان عضو اتحادیه اروپا تنها 1600 یورو شهریه پرداخت مینمایند.
در صورتی که دانشجو مجبور باشد ابتدا دوره آمادگی را بگذراند پس از اتمام آن میتواند از این بورسها در سال آتی استفاده کند. به دوره های دانشگاهی که به زبان هلندی برگزار میشوند بورس تحصیلی تعلق نمیگیرد. در مورد دوره های کارشناسی ارشد امکان اخذ 2000 یورو تخفیف برای افراد مستعد وجود دارد.

 

دوره های آمادگی

طول دوره ها: پنج ماهه عادی یا دو ماهه فشرده تابستانی (برای دارندگان آیلتس 5.5) و یک ساله (برای دارندگان آیلتس 5)

دوره های کارشناسی

طول دوره و مشخصات: طول دوره 4 سال است ولی در بعضی موارد ممکن است در 3 سال نیز به اتمام برسد.

دانشگاه ویندسهایم:

(1) مهندسی و نوآوری (کارآفرینی در صنعت)،

(2) مطالعات بهداشتی و اجتماعی،

(3) ارتباطات بین المللی و رسانه های گروهی،

(4) تجارت، ترابری و پشتیبانی

سایر هزینه ها

برای زندگی دانشجویی و مجردی در هلند ماهانه حداقل به 600 یورو نیازمند هستید. این مبلغ برای هزینه های مسکن، خورد و خوراک، بیمه پزشکی و پوشاک شما کافی است.

ممکن است در ماههای اول هزینه ها تا حدودی بیشتر باشد لیکن پس از جا افتادن در محیط میتوانید از هزینه های خود بکاهید. برای اخذ ویزای تحصیلی لازم است حداقل به مدت 6 ماه اتاق برای سکونت شما اجاره شود. هزینه زندگی در اطراف دانشگاه در مقایسه با بسیاری از دیگر نقاط هلند ارزانتر است.

 

ویزای هلند

این کار به عهده ما خواهد بود و شما نیازی به تشکیل پرونده در سفارت ندارید. پس از انتقال شهریه ترم یا سال اول، اجاره اتاق و پرداخت هزینه های بیمه پزشکی، اجازه اقامت به صورت متمرکز از سوی وزارت خارجه هلند صادر میشود و شما نیازی به ضامن، حامی، حساب بانکی، سند ملکی و نظایر آنها برای ارائه به سفارت نخواهید داشت.

برنامه پذیرش برای سال تحصیلی آینده

 آزمون تعیین سطح: برای افرادی که فاقد نمره قابل قبول در یکی از آزمونهای تافل یا آیلتس هستند امتحان تعیین سطح زبان در اواخر فروردین ماه در تهران برگزار خواهد شد.

نتیجه پذیرش: برای افرادی که دارای نمره زبان هستند ظرف یک ماه از زمان ثبت نام اولیه و برای کسانی که نیازمند شرکت در تعیین سطح هستند تا 20 اردیبهشت اعلام میگردد.

برنامه اعزام: افرادی که دارای نمره 5.5. در آیلتس یا 500 در تافل باشند (یا معادل آن را در آزمون تعیین سطح کسب نمایند) در ماه جولای اعزام و دوره کوتاه مدت 2 ماهه زبان را سپری و در ماه سپتامبر دوره اصلی خود را شروع خواهند کرد.

کسانی که نمره 5 در آیلتس یا 450 در تافل داشته باشند (یا معادل آن را در آزمون تعیین سطح کسب نمایند) برای شروع دوره یکساله آمادگی و افرادی که نمره 6 آیلتس یا 550 تافل داشته باشند (یا معادل آن را در آزمون تعیین سطح کسب نمایند) برای شروع دوره اصلی دانشگاهی خود در ماه سپتامبر اعزام خواهند شد.

خدمات ما

 عبارتند از: مشاوره، اخذ پذیرش زبان و دوره های دانشگاهی، اخذ ویزا و اقامت تحصیلی، خدمات بانکی و انتقال ارز، تأمین مسکن دانشجویی، انتقال از فرودگاه به محل سکونت، مشاوره و راهنمایی در هلند در سال اول تحصیل، باز پس گیری وجوه پرداختی در صورت بروز مشکل.

اجرت خدمات

بر اساس تعرفه وزارت علوم اجرت خدمات کامل برای مراکز آموزش عالی هلند با سطح علمی دانشگاههای موضوع این بروشور یک هزار یوروست. ایثارگران عزیز از 15% تخفیف برخوردارند. اجرت خدمات در سه قسط به صورت زیر دریافت میشود: 100 یورو در زمان ثبت نام اولیه (غیرقابل عودت)، 400 یورو بعد از تکمیل پرونده و پیش از ارسال مدارک به هلند و مابقی طی یک فقره چک بانکی (قابل وصول بعد از دریافت ویزا)
درباره وبلاگ

امیدواریم سطح علمی جوانان ایرانی همواره با پیشرفت خود در جامعه جهانی افتخار آفرین باشد.

مدیر وبلاگ : A. Kooshabadi

آخرین پست ها

جستجو

نظرسنجی

  • علاقه مند به ادامه تحصیل در هلند هستم، اما...

نویسندگان